2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Brno: o tramvajové štole pod Špilberkem
aktuálně v novinách.
Bude zpřístupněna veřejnosti?

Kamil Pokorný, 05/2006




V deníku Lidové Noviny vyšel dne 15.5.2006 článek (autor: Miloš Šenkýř), zaměřený na půlkilometrovou průzkumnou štolu, vedoucí pod kopec a hrad Špilberk v Brně.

Jelikož to zajímá a potěší více nadšenců, kteří se k výtisku nedostali, článek jsem celý ofotil a přikládám, včetně novinové fotografie Tomáše Hájka z návštěvy štoly.

Musel jsem se usmívat, když jsem na záběru viděl, v jakých botech dámy do štoly šly, při představě, jak v lodičkách prochází hluboké kaluže ve vstupní části a velice lepivý jíl na konci této štoly a skoro si myslím, že je Aleš asi přenesl :)


foto
V lodičkách se do podzemí neleze :)

foto
Lidové Noviny, 15.5.2006 str.7


Štola je staticky bezpečná a stabilní, prozatím, jak potvrdil i článek. Pokud bude štola zpřístupněna, nebo do ní zamíříte na vlastní pěst, vhodnou obuví by byly vzhledem ke kalužím a jílu alespoň kanady. V nižších botech projdete takřka suchou nohou, pokud překonáte několik vstupních metrů rozkročmo po kolejích, což lze. Zadní spadený jíl překonávat netřeba, po několika metrech je obyčejná čelba, kde ražba tehdy skončila.

S sebou rovněž každý dobré světlo a pozor na hlavu, v úrovni hlavy vyčnívají ze zdi štoly rezavé traverzy.

Tu a tam místy kape voda, pozor na fotografické a jiné přístroje, v oněch úsecích je alespoň schovejte předklonem. Nezapomeňte však na ně, bělostné syntrové náteky, krápníčky, jeskynní perly v kalužích i štola samotná rozhodně stojí za nafocení a příště se tam již nemusíte dostat po takovém masovém uveřejnění článku o nezvaných návštěvnících... Štole by slušel rozumný a dostupný uzávěr. Pevně věříme, že nebude neuváženě zabetonována.

Komu se podaří zajímavé záběry a pošle mi je mailem, rád je zde zveřejním, prosím o jméno fotografa, typ fotoaparátu a další info, abych je ke snímku uvedl.


Odkaz na můj článek o tramvajové štole a její historii: zde.

Odkaz na starší stránku s dalšími záběry: zde.


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)